Dário has logged 49 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Sex and Fury

Sex and Fury

1973
×
★★★★
Edit this entry  
08
Knock Off

Knock Off

1998
×
★★
Edit this entry  
05
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★½
Edit this entry  
31
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★½
Edit this entry  
30
Blind Woman's Curse

Blind Woman's Curse

1970
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Transgressor

The Transgressor

1974
×
★★★½
Edit this entry  
26
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Bloodstained Butterfly

The Bloodstained Butterfly

1971
×
★★★
Edit this entry  
17
The Quiet Family

The Quiet Family

1998
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Sympathy for Lady Vengeance

Sympathy for Lady Vengeance

2005
×
★★★½
Edit this entry  
07
Sympathy for Mr. Vengeance

Sympathy for Mr. Vengeance

2002
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★★
Edit this entry  
04
A Tale of Two Sisters

A Tale of Two Sisters

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Daughters of Darkness

Daughters of Darkness

1971
×
★★★
Edit this entry  
28
The Student Nurses

The Student Nurses

1970
×
★★★
Edit this entry  
28
The Velvet Vampire

The Velvet Vampire

1971
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Fog

The Fog

1980
×
★★★★
Edit this entry  
24
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★★
Edit this entry  
21
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Haunted World of El Superbeasto

The Haunted World of El Superbeasto

2009
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Forbidden Photos of a Lady Above Suspicion

The Forbidden Photos of a Lady Above Suspicion

1970
×
★★★★
Edit this entry  
16
Images

Images

1972
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Crazies

The Crazies

1973
×
★★★★
Edit this entry  
14
Death Line

Death Line

1972
×
★★★½
Edit this entry  
14
Dead of Night

Dead of Night

1974
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Lure

The Lure

2015
×
★★★
Edit this entry  
10
The Driller Killer

The Driller Killer

1979
×
★★★½
Edit this entry  
09
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
House of Games

House of Games

1987
×
★★★½
Edit this entry  
01
Klute

Klute

1971
×
★★★★
Edit this entry  
29
Comic Book Confidential

Comic Book Confidential

1988
×
★★★½
Edit this entry  
26
Mad Love

Mad Love

1935
×
★★★½
Edit this entry  
25
Sightseers

Sightseers

2012
×
★★★½
Edit this entry  
25
Horn Dog

Horn Dog

2009
×
★★★
Edit this entry  
25
Hot Dog

Hot Dog

2008
×
★★★½
Edit this entry  
25
Guide Dog

Guide Dog

2006
×
★★★★
Edit this entry  
25
Guard Dog

Guard Dog

2004
×
★★★
Edit this entry  
25
25 Ways to Quit Smoking

25 Ways to Quit Smoking

1989
×
★★★
Edit this entry  
24
In Fabric

In Fabric

2018
×
★½
Edit this entry  
23
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★
Edit this entry  
17
Phenomena

Phenomena

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Salò, or the 120 Days of Sodom

Salò, or the 120 Days of Sodom

1975
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★
Edit this entry  
10
The Fate of Lee Khan

The Fate of Lee Khan

1973
×
★★★★
Edit this entry  
07
Body Double

Body Double

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
05
I Drink Your Blood

I Drink Your Blood

1970
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Nocturne

Nocturne

2020
×
★★★½
Edit this entry  
03
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★½
Edit this entry