• The Many Saints of Newark

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • Bo Burnham: Inside

  • F9

  • The Mitchells vs. The Machines

  • Bad Trip

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

  • Coming 2 America

  • Sweetheart

  • Iorram (Boat Song)

  • Can't Get You Out of My Head

  • The Mauritanian

  • It's a Sin

  • Doctor Who: Revolution of the Daleks

  • Do No Harm

  • The Fresh Prince of Bel-Air Reunion Special

  • Love and Monsters

  • The Third Day

  • The Kid Detective

  • Found Me

  • Redemption of a Rogue

  • Hamilton

  • Dating Amber

  • Victor in Paradise

  • Red Dwarf: The Promised Land

    ★★★

  • Mulan

  • Maggie Simpson in Playdate with Destiny

    ★½

  • Onward

  • Palm Springs

  • Minari

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Black Bear

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Never Surrender: A Galaxy Quest Documentary

  • Grand Isle

    ★★

  • Terminator: Dark Fate

  • Jay and Silent Bob Reboot

  • Our Ladies

  • Madness in the Method

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★★½

  • Steven Universe: The Movie

    ★★★★

  • Ad Astra

  • Falling Inn Love

    ★½

  • The Kitchen

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★★½

  • Rocko's Modern Life: Static Cling

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

  • Dark Phoenix

  • 63 Up

  • Good Omens

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Brightburn

    ★★★★

  • The Hustle

    ★★½

  • Aladdin

    ★★

  • Blow the Man Down

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Stuber

  • The Day Shall Come

    ★★★★

  • Extra Ordinary

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Animals

    ★★★

  • Romantic Comedy

    ★★★★

  • Late Night

    ★★★

  • Apollo 11

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Queen of Scots

    ★★★½