mary has logged 265 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Humans

The Humans

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Tickle King

The Tickle King

2017
×
★★★½
Edit this entry  
02
Tickled

Tickled

2016
×
★★★½
Edit this entry  
01
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
National Theatre Live: Angels In America — Part One: Millennium Approaches

National Theatre Live: Angels In America — Part One: Millennium Approaches

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
21
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Edit this entry  
21
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Edit this entry  
20
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★½
Edit this entry  
17
Multiverse

Multiverse

2019
×
Edit this entry  
13
Love & Mercy

Love & Mercy

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Passing

Passing

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★
Edit this entry  
05
Silenced

Silenced

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
Along with the Gods: The Two Worlds

Along with the Gods: The Two Worlds

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Housemaid

The Housemaid

2010
×
★★★★
Edit this entry  
30
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★★½
Edit this entry  
29
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
Injustice

Injustice

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★
Edit this entry  
21
Stage Fright

Stage Fright

2014
×
★★½
Edit this entry  
19
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Slumber Party Massacre

Slumber Party Massacre

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Ghostwatch

Ghostwatch

1992
×
★★★★
Edit this entry  
16
As the Gods Will

As the Gods Will

2014
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★★
Edit this entry  
11
Harpoon

Harpoon

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
Hellmington

Hellmington

2018
×
★★
Edit this entry  
10
The Retreat

The Retreat

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
Sadie's Last Days on Earth

Sadie's Last Days on Earth

2016
×
★★★½
Edit this entry  
07
Riot Girls

Riot Girls

2019
×
★★½
Edit this entry  
04
Turbo Kid

Turbo Kid

2015
×
★★★★
Edit this entry  
01
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★½
Edit this entry  
30
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★★
Edit this entry