Larry has logged 90 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
I Love You Phillip Morris

I Love You Phillip Morris

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Warriors

The Warriors

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Femme Fatale

Femme Fatale

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bad Words

Bad Words

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Thunderbirds

Thunderbirds

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Words Bubble Up Like Soda Pop

Words Bubble Up Like Soda Pop

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Swimmer

The Swimmer

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Greenland

Greenland

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Terminator 3: Rise of the Machines

Terminator 3: Rise of the Machines

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Rush Hour

Rush Hour

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Valerie and Her Week of Wonders

Valerie and Her Week of Wonders

1970
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Chicken Run

Chicken Run

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Interstella 5555: The 5tory of the 5ecret 5tar 5ystem

Interstella 5555: The 5tory of the 5ecret 5tar 5ystem

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ms .45

Ms .45

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Heat

Heat

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
BASEketball

BASEketball

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Inside

Inside

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dirty Harry

Dirty Harry

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Top Secret!

Top Secret!

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ironclad

Ironclad

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hellboy II: The Golden Army

Hellboy II: The Golden Army

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Killing of a Chinese Bookie

The Killing of a Chinese Bookie

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Pink Flamingos

Pink Flamingos

1972
×
Read the review Edit this entry  
19
Passengers

Passengers

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dredd

Dredd

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Fountain

The Fountain

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Braindead

Braindead

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Flintstones

The Flintstones

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hellboy

Hellboy

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Man from Nowhere

The Man from Nowhere

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Daisies

Daisies

1966
×
Read the review Edit this entry  
30
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
EuroTrip

EuroTrip

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry