• Dune

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Tenet

  • Greenland

    ★★★½

  • Words Bubble Up Like Soda Pop

    ★★★½

  • Unhinged

    ★★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Underwater

    ★★★

  • 1917

  • Watchmen

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Brightburn

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★

  • The Favourite

  • BlacKkKlansman

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

  • Minding the Gap

    ★★½

  • Hereditary

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • One Cut of the Dead

    ★★★

  • mother!

    ★★★★

  • Dunkirk

  • Spider-Man: Homecoming

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Assassin's Creed

  • Passengers

    ★★★½

  • Arrival

  • Shin Godzilla

    ★★★★

  • Train to Busan

    ★★★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★★½

  • Spectre

    ★★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★½

  • The Witch

    ★★★½

  • Ex Machina

    ★★★★½

  • Interstellar

  • Gone Girl

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★½

  • Mommy

    ★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • Bad Words

    ★★★½

  • Rufus

    ★★★½

  • Stranger by the Lake

    ★★★½

  • Django Unchained

  • Skyfall

    ★★★★

  • Dredd

    ★★★½

  • The Skin I Live In

    ★★★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

    ★★★★

  • Ironclad

    ★★★

  • The Social Network

    ★★★★

  • Black Swan

  • I Saw the Devil

    ★★★★½

  • The Man from Nowhere

    ★★★★½

  • Inception

    ★★★★

  • Toy Story 3

    ★★★★

  • Harry Potter and the Half-Blood Prince

    ★★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★

  • Dogtooth

    ★★★★½

  • Up

    ★★★★½

  • I Love You Phillip Morris

    ★★★★

  • Quantum of Solace

  • Hellboy II: The Golden Army

    ★★★

  • In Bruges

    ★★★★½