Larry_Gopnik has logged 20 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Wild Bunch

The Wild Bunch

1969
×
★★★★
Edit this entry  
28
Beyond Terror

Beyond Terror

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Epilogue

Epilogue

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Monody

Monody

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
September

September

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Ode

Ode

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
Coda

Coda

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
Abaton

Abaton

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
Elohim

Elohim

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
Horse Feathers

Horse Feathers

1932
×
★★★★
Edit this entry  
18
Who Killed Who?

Who Killed Who?

1943
×
★★★½
Edit this entry  
17
Porky Pig's Feat

Porky Pig's Feat

1943
×
★★★★
Edit this entry  
16
A Corny Concerto

A Corny Concerto

1943
×
★★★★
Edit this entry  
16
Funeral Parade of Roses

Funeral Parade of Roses

1969
×
★★★★
Edit this entry  
15
Shoah

Shoah

1985
×
★★★★
Edit this entry  
07
Rififi in the City

Rififi in the City

1964
×
★★★
Edit this entry  
05
The Leopard

The Leopard

1963
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Duck Soup

Duck Soup

1933
×
★★★★
Edit this entry  
02
Touki Bouki

Touki Bouki

1973
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Flavor of Green Tea Over Rice

The Flavor of Green Tea Over Rice

1952
×
★★★
Read the review Edit this entry