Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Cobra

Cobra

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Forbidden Zone

Forbidden Zone

1980
×
★★★
Edit this entry  
10
The Beaver Trilogy

The Beaver Trilogy

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Witch

The Witch

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Halloween

Halloween

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
06
The Vineyard

The Vineyard

1989
×
★★★
Edit this entry  
05
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Unmasked Part 25

Unmasked Part 25

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
To Live and Die in L.A.

To Live and Die in L.A.

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Nowhere

Nowhere

1997
×
★★★½
Edit this entry  
19
S.F.W.

S.F.W.

1994
×
★★½
Edit this entry  
14
Jason Goes to Hell: The Final Friday

Jason Goes to Hell: The Final Friday

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Possessor

Possessor

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Midori

Midori

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Down and Dirty Duck

Down and Dirty Duck

1974
×
★½
Edit this entry  
29
Fritz the Cat

Fritz the Cat

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Heavy Metal

Heavy Metal

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Evil Toons

Evil Toons

1992
×
★★
Edit this entry  
29
Belladonna of Sadness

Belladonna of Sadness

1973
×
★★★
Edit this entry  
28
Malice in Wonderland

Malice in Wonderland

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
27
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★
Edit this entry  
18
Ninja III: The Domination

Ninja III: The Domination

1984
×
★★★
Edit this entry  
17
Pig

Pig

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Lady Terminator

Lady Terminator

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Lonely Guy

The Lonely Guy

1984
×
★★½
Edit this entry  
14
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Quick Change

Quick Change

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Blood for Dracula

Blood for Dracula

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Frankenhooker

Frankenhooker

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Guinea Pig 2: Flower of Flesh and Blood

Guinea Pig 2: Flower of Flesh and Blood

1985
×
★★★
Edit this entry  
09
Guinea Pig: Devil's Experiment

Guinea Pig: Devil's Experiment

1985
×
½
Edit this entry  
09
Guinea Pig 4: Devil Woman Doctor

Guinea Pig 4: Devil Woman Doctor

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Guinea Pig 6: Mermaid in the Manhole

Guinea Pig 6: Mermaid in the Manhole

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Anatomia Extinction

Anatomia Extinction

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Master of Shiatsu

The Master of Shiatsu

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Body Snatchers

Body Snatchers

1993
×
★★½
Edit this entry  
06
Bartleby

Bartleby

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
03
964 Pinocchio

964 Pinocchio

1991
×
★★★½
Edit this entry  
03
Debt Begins at 20

Debt Begins at 20

1980
×
★★★
Edit this entry  
03
Encounter of the Spooky Kind

Encounter of the Spooky Kind

1980
×
★★½
Edit this entry  
02
Seeding of a Ghost

Seeding of a Ghost

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bewitched

Bewitched

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Cat

The Cat

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Riki-Oh: The Story of Ricky

Riki-Oh: The Story of Ricky

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Singapore Sling

Singapore Sling

1990
×
★★
Edit this entry  
25
A Zed & Two Noughts

A Zed & Two Noughts

1985
×
★★★½
Edit this entry