• House of Gucci

    ★★

  • One Shot

    ★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★

  • King Richard

    ★★★

  • Belfast

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • The History of the Atlanta Falcons

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★★★★

  • Pig

    ★★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★

  • Annette

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • F9

    ★★★★

  • The Underground Railroad

    ★★★★★

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

  • The Craft: Legacy

    ★★

  • An Evening with Tim Heidecker

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • The Empty Man

    ★★★★

  • Soul

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★★

  • Normal People

    ★★★★

  • The History of the Seattle Mariners

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • 6 Underground

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Watchmen

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Mister America

    ★★★★

  • Gemini Man

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★