Lance has logged 14 entries for films during June 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Immigrant

The Immigrant

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Picnic at Hanging Rock

Picnic at Hanging Rock

1975
×
★★★★
Edit this entry  
25
Donnie Brasco

Donnie Brasco

1997
×
★★½
Edit this entry  
24
20 Feet from Stardom

20 Feet from Stardom

2013
×
★★★
Edit this entry  
23
Wag the Dog

Wag the Dog

1997
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Final Member

The Final Member

2012
×
★★★
Edit this entry  
14
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★★★
Edit this entry  
14
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Locke

Locke

2013
×
★★★½
Edit this entry  
09
Sleeping Beauty

Sleeping Beauty

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Natural

The Natural

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
East of Eden

East of Eden

1955
×
★★★★
Edit this entry  
01
Red River

Red River

1948
×
★★★½
Edit this entry