• The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Exterminate All the Brutes

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nobody

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★

  • Tiger

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Education

    ★★★★½

  • Let Them All Talk

    ★★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Mank

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

    ★★★★½

  • Freaky

    ★★½

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

    ★★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★

  • On the Rocks

    ★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Class Action Park

    ★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★½

  • Irresistible

    ★½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • 8:46

    ★★★★½

  • Patton Oswalt: I Love Everything

    ★★★★

  • Telephone for Lieutenant Columbo

    ★★★½

  • Capone

    ★★

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

    ★★★★

  • New York New York

    ★★★

  • The Last Dance

    ★★★½

  • Sincerely Louis C.K.

    ★★★

  • The History of the Seattle Mariners

    ★★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★½

  • Mulan

  • Devs

    ★★★

  • The Trip to Greece

    ★★★½

  • Maggie Simpson in Playdate with Destiny

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★½

  • The Father

    ★★★★

  • Tesla

    ★★★½

  • Feels Good Man

    ★★★½

  • The Nest

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Possessor

    ★★★

  • Identifying Features

    ★★½

  • Shirley

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Bloody Nose, Empty Pockets

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Time

    ★★★★

  • Boys State

    ★★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★

  • Cuties

    ★★★½

  • Good Vibes at the Iowa State Fair

    ★★★½