• All Too Well: The Short Film

  • Antlers

    ½

  • Squid Game

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★★½

  • Mank

    ★★★★

  • The Life Ahead

    ★★★½

  • The Undoing

    ★★★★★

  • Rebecca

    ½

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Enola Holmes

  • Love Me, Love Me Not

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Greenland

    ½

  • #Alive

  • Mulan

    ★★★½

  • The Invisible Man

  • Time to Hunt

    ★★½

  • The Father

    ★★★★★

  • The Man Standing Next

    ★★★★★

  • Ashfall

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★

  • Frozen II

  • Klaus

    ★★★★½

  • Better Days

  • Kim Ji-young, Born 1982

    ★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Hustlers

    ★★½

  • The King

    ★★★★

  • The Laundromat

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • The Aeronauts

  • Motherless Brooklyn

  • Ford v Ferrari

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • A Rainy Day in New York

    ★★

  • The Lion King

  • When They See Us

  • Game of Thrones: The Last Watch

  • Murder Mystery

  • Parasite

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★½

  • The Gangster, the Cop, the Devil

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★

  • Chernobyl

  • Tolkien

    ★★½

  • Born a King

    ★★½

  • Kingdom

  • Five Feet Apart

  • Captain Marvel

  • So Long, My Son

    ★★★★★

  • Isn't It Romantic

    ½

  • Glass

  • Escape Room

  • Vice

  • Mowgli: Legend of the Jungle

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Intimate Strangers

  • The Great Battle

  • Green Book

  • Outlaw King