lilian has logged 15 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Edit this entry  
30
My Summer of Love

My Summer of Love

2004
×
★★★½
Edit this entry  
30
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Jeanne Dielman, 23, Quai du Commerce 1080 Bruxelles

Jeanne Dielman, 23, Quai du Commerce 1080 Bruxelles

1975
×
★★★★
Edit this entry  
19
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
To Catch a Thief

To Catch a Thief

1955
×
★★★½
Edit this entry