• Murina

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Save Ralph

  • Burrow

    ★★★½

  • Long Toast

  • Mank

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Onward

    ★★★

  • Tesla

    ★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • The Grudge

  • Dolittle

  • 1917

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Make Me a Sandwich

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★½

  • Dark Phoenix

    ★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • Polaroid

    ★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Widows

    ★★★½

  • Halloween

    ★★½

  • Gloria Bell

    ★★★½

  • At Eternity's Gate

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Burning

    ★★★★½

  • Happy as Lazzaro

    ★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Mandy

    ★★★½

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • WHAT DID JACK DO?

  • Paddington 2

    ★★★★½

  • Coco

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½