• Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Jonas Brothers Family Roast

    ★★½

  • Eternals

    ★★★★★

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★★★

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★★

  • The Guilty

    ★½

  • Dune

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Voyeurs

    ★★

  • Candyman

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★½

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Burrow

    ★★★½

  • The Midnight Sky

    ★★½

  • Life in a Year

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★★

  • Tenet

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★½

  • Yesterday

    ★½

  • A Love Song for Latasha

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Five Feet Apart

    ★★★

  • Marighella

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★★

  • Monster

    ★★★½

  • Searching

    ★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Suicide Squad

    ★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★½

  • Spotlight

    ★★★★

  • Prisoners

    ★★★★★

  • The Fairly OddParents: School's Out! The Musical

    ★★★★★

  • The Matrix Revolutions

    ★★★★

  • Mystic River

    ★★★★

  • The Matrix Reloaded

    ★★★★★

  • Red Dragon

    ★★★★

  • Phone Booth

    ★★★½

  • Gladiator

    ★★★★

  • The Matrix

    ★★★★★

  • Sleepers

    ★★★½

  • The Silence of the Lambs

    ★★★★★

  • 12 Angry Men

    ★★★★★