Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Mystery of D.B. Cooper

The Mystery of D.B. Cooper

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★
Edit this entry  
04
Persona: The Dark Truth Behind Personality Tests

Persona: The Dark Truth Behind Personality Tests

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Waiting...

Waiting...

2005
×
★★★½
Edit this entry  
15
Unit of Difficult Patients: What Future for the Criminally Insane?

Unit of Difficult Patients: What Future for the Criminally Insane?

2017
×
★★½
Edit this entry  
15
Shadows and Fog

Shadows and Fog

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
National Security

National Security

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Thank You for Smoking

Thank You for Smoking

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Nightbreed

Nightbreed

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Downhill

Downhill

2020
×
★½
Read the review Edit this entry