Sort by

Kent M. has logged 190 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Brute Man

The Brute Man

1946
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Virtuosity

Virtuosity

1995
×
★★★
Edit this entry  
29
Black Moon Rising

Black Moon Rising

1986
×
★★★½
Edit this entry  
28
Johnny Mnemonic

Johnny Mnemonic

1995
×
★★★
Edit this entry  
27
Nemesis

Nemesis

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Conquest

Conquest

1983
×
★★★½
Edit this entry  
24
Looker

Looker

1981
×
★★★
Edit this entry  
24
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Destroy All Monsters

Destroy All Monsters

1968
×
★★
Edit this entry  
18
The Dead Pit

The Dead Pit

1989
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Ripper

The Ripper

1985
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Cruel Jaws

Cruel Jaws

1995
×
Edit this entry  
09
Nightmare Beach

Nightmare Beach

1989
×
★★★½
Edit this entry  
08
Edge of the Axe

Edge of the Axe

1988
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Astounding She-Monster

The Astounding She-Monster

1957
×
★★½
Edit this entry  
05
The Prey

The Prey

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Being

The Being

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Don't Torture a Duckling

Don't Torture a Duckling

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Tenet

Tenet

2020
×
Read the review Edit this entry  
01
Manhattan Baby

Manhattan Baby

1982
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
The Brain Eaters

The Brain Eaters

1958
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Adventures of Açela

The Adventures of Açela

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
Paycheck

Paycheck

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Night Killer

Night Killer

1990
×
Read the review Edit this entry  
26
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★
Edit this entry  
17
Final Deployment 4: Queen Battle Walkthrough

Final Deployment 4: Queen Battle Walkthrough

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
Too Many Cooks

Too Many Cooks

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
WNUF Halloween Special

WNUF Halloween Special

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

1966
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Sriracha

Sriracha

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Martha Marcy May Marlene

Martha Marcy May Marlene

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★½
Edit this entry  
16
The Crazies

The Crazies

2010
×
★★★★
Edit this entry  
16
Peninsula

Peninsula

2020
×
★★
Edit this entry  
13
Demons

Demons

1985
×
★★★★
Edit this entry  
13
Rabid

Rabid

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The McPherson Tape

The McPherson Tape

1989
×
★★★½
Edit this entry  
11
Cube 2: Hypercube

Cube 2: Hypercube

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Invisible Man Returns

The Invisible Man Returns

1940
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Exorcist III

The Exorcist III

1990
×
★★★½
Edit this entry  
07
Gretel & Hansel

Gretel & Hansel

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
The Living Dead Girl

The Living Dead Girl

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Son of Frankenstein

Son of Frankenstein

1939
×
★★★½
Edit this entry  
04
Die, Monster, Die!

Die, Monster, Die!

1965
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Quarantine 2: Terminal

Quarantine 2: Terminal

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ju-on: The Grudge

Ju-on: The Grudge

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★
Read the review Edit this entry