• South Park: Post Covid

  • Hawkeye

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Dave Chappelle: The Closer

    ½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Till Death

    ★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★

  • Luca

    ★★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

  • Loki

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: All Through the House

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

  • Love, Death & Robots: Ice

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★½

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

  • Army of the Dead

    ★½

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★★

  • Chaos Walking

    ★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★★

  • Tom & Jerry

    ½

  • Bliss

    ★★½

  • The Little Things

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • News of the World

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Godmothered

    ★★

  • Monster Hunter

  • Let Him Go

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • Psycho Goreman

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Flashback

    ★★

  • Freaky

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • Jujutsu Kaisen

    ★★★★

  • South Park: The Pandemic Special

  • I Care a Lot

    ★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Shadow in the Cloud

    ★★½

  • Ammonite

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • Honest Thief

    ★★½

  • Antebellum