⚡️ SANCTUARY of CINEMA ⚡️ has logged 31 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The One and Only Ivan

The One and Only Ivan

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
South Park Vaccination Special

South Park Vaccination Special

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
South Park: The Pandemic Special

South Park: The Pandemic Special

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
The United States vs. Billie Holiday

The United States vs. Billie Holiday

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

2019
×
★★½
Edit this entry  
16
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★½
Edit this entry  
14
Iris

Iris

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
The Villainess

The Villainess

2017
×
★★★½
Edit this entry  
10
Furie

Furie

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
Bloodsucking Bastards

Bloodsucking Bastards

2015
×
★★½
Edit this entry  
08
Uncle Peckerhead

Uncle Peckerhead

2020
×
★★★
Edit this entry  
06
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
Coming 2 America

Coming 2 America

2021
×
★★½
Edit this entry  
04
2036 Origin Unknown

2036 Origin Unknown

2018
×
★★½
Edit this entry  
04
A Parks and Recreation Special

A Parks and Recreation Special

2020
×
★★★½
Edit this entry  
03
John Bronco

John Bronco

2020
×
★★★½
Edit this entry  
02
47 Meters Down

47 Meters Down

2017
×
★★★
Edit this entry  
01
Moana

Moana

2016
×
★★★½
Edit this entry