Sort by

kynky has logged 28 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Katherine Ryan: Glitter Room

Katherine Ryan: Glitter Room

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Killer Nun

Killer Nun

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Parents

Parents

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Lagaan: Once Upon a Time in India

Lagaan: Once Upon a Time in India

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
In the Shadow of the Moon

In the Shadow of the Moon

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Thelma

Thelma

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Under the Shadow

Under the Shadow

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Curse of the Werewolf

The Curse of the Werewolf

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Good Night

The Good Night

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ghost

Ghost

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Horse Girl

Horse Girl

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Tales of the Black Freighter

Tales of the Black Freighter

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Justice League

Justice League

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Frost/Nixon

Frost/Nixon

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Ninth Configuration

The Ninth Configuration

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dom Hemingway

Dom Hemingway

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry