Sort by

kynky has logged 515 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
A Heist with Markiplier

A Heist with Markiplier

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Speed

Speed

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Big

Big

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bad Santa 2

Bad Santa 2

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Klaus

Klaus

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Christmas Horror Story

A Christmas Horror Story

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Noelle

Noelle

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Krampus

Krampus

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Air Force One

Air Force One

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Batman

Batman

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Spenser Confidential

Spenser Confidential

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Blue Streak

Blue Streak

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Fatman

Fatman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Reign of Fire

Reign of Fire

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
RED 2

RED 2

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hero

Hero

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
RED

RED

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Life Less Ordinary

A Life Less Ordinary

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Skinner

Skinner

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Kick-Ass 2

Kick-Ass 2

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry