kyler1245 has logged 50 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Flying Car

The Flying Car

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Brother Bear 2

Brother Bear 2

2006
×
Read the review Edit this entry  
29
Star Tours 3D - The Adventures Continue

Star Tours 3D - The Adventures Continue

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Nate Bargatze: The Tennessee Kid

Nate Bargatze: The Tennessee Kid

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Submarine Sandwich

Submarine Sandwich

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Marlon Wayans: Woke-ish

Marlon Wayans: Woke-ish

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Nerf John Wick

Nerf John Wick

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Black Cauldron

The Black Cauldron

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Aristocats

The Aristocats

1970
×
Read the review Edit this entry  
24
Everything Is Samuel L. Jackson's Fault

Everything Is Samuel L. Jackson's Fault

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Presto

Presto

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Aquaman

Aquaman

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Black Sheep

Black Sheep

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
One Hundred and One Dalmatians

One Hundred and One Dalmatians

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Feast

Feast

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Piper

Piper

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Get a Horse!

Get a Horse!

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Love, Death & Robots: Suits

Love, Death & Robots: Suits

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Love, Death & Robots: Sucker of Souls

Love, Death & Robots: Sucker of Souls

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Love, Death & Robots: The Witness

Love, Death & Robots: The Witness

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Jimmy Carr: The Best of Ultimate Gold Greatest Hits

Jimmy Carr: The Best of Ultimate Gold Greatest Hits

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Space Explorers

The Space Explorers

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Anthem: Conviction

Anthem: Conviction

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
Love, Death & Robots: Three Robots

Love, Death & Robots: Three Robots

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Kevin James: Sweat the Small Stuff

Kevin James: Sweat the Small Stuff

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Great Mouse Detective

The Great Mouse Detective

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Little Matchgirl

The Little Matchgirl

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
John Henry

John Henry

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Tick Tock Tale

Tick Tock Tale

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Tangled Ever After

Tangled Ever After

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Reflections of China

Reflections of China

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Shrek Retold

Shrek Retold

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Song of the South

Song of the South

1946
×
Read the review Edit this entry  
08
Snow White and the Seven Dwarfs

Snow White and the Seven Dwarfs

1937
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Brother Bear

Brother Bear

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
Read the review Edit this entry  
04
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Game Over

Game Over

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Pendulum

Pendulum

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Three Caballeros

The Three Caballeros

1944
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Dumbo

Dumbo

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
We Bought a Zoo

We Bought a Zoo

2011
×
★★
Read the review Edit this entry