kyler1245 has logged 470 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Troll 2

Troll 2

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Akira

Akira

1988
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Remo Williams: The Adventure Begins

Remo Williams: The Adventure Begins

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Secret Life of Pets 2

The Secret Life of Pets 2

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Santa vs. the Snowman

Santa vs. the Snowman

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Uncharted: Live Action Fan Film

Uncharted: Live Action Fan Film

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Jack Frost

Jack Frost

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
One Day at Disney

One Day at Disney

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Wind

Wind

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Float

Float

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Noelle

Noelle

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
Forky Asks a Question: What Is a Computer?

Forky Asks a Question: What Is a Computer?

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Forky Asks a Question: What Is Time?

Forky Asks a Question: What Is Time?

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Forky Asks a Question: What Is Love?

Forky Asks a Question: What Is Love?

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Forky Asks a Question: What Is a Friend?

Forky Asks a Question: What Is a Friend?

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Forky Asks a Question: What Is Art?

Forky Asks a Question: What Is Art?

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Forky Asks a Question: What Is Money?

Forky Asks a Question: What Is Money?

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hair Love

Hair Love

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Race to Nowhere

Race to Nowhere

2009
×
Read the review Edit this entry  
14
Joe Pera Talks You to Sleep

Joe Pera Talks You to Sleep

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Joe Pera Helps You Find the Perfect Christmas Tree

Joe Pera Helps You Find the Perfect Christmas Tree

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Santa's Christmas Crash

Santa's Christmas Crash

1995
×
Read the review Edit this entry  
13
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ventana

Ventana

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Tomorrow

Tomorrow

2015
×
Read the review Edit this entry  
10
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Angry Birds Movie 2

The Angry Birds Movie 2

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Jeff Dunham's Very Special Christmas Special

Jeff Dunham's Very Special Christmas Special

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
How to Train Your Dragon: Homecoming

How to Train Your Dragon: Homecoming

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Lost and Found

Lost and Found

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Snowman and The Snowdog

The Snowman and The Snowdog

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Snowman

The Snowman

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cosmos Laundromat

Cosmos Laundromat

2015
×
Read the review Edit this entry  
27
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
A Charlie Brown Thanksgiving

A Charlie Brown Thanksgiving

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bill Burr: Walk Your Way Out

Bill Burr: Walk Your Way Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ice Age: A Mammoth Christmas

Ice Age: A Mammoth Christmas

2011
×
Read the review Edit this entry  
24
Unaccompanied Minors

Unaccompanied Minors

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Upside

The Upside

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★½
Read the review Edit this entry