• Scream

    ★★★

  • Death to 2021

  • The King's Man

  • Jim Gaffigan: Comedy Monster

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

    ★★★★

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • 5 More Sleeps 'til Christmas

  • Hawkeye

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • Johnny Test's Ultimate Meatloaf Quest

  • Sing 2

    ★★★

  • Home Sweet Home Alone

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

  • Encanto

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Robin Robin

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★

  • Escape the Undertaker

    ★★★★

  • The Addams Family 2

    ★★½

  • LEGO Star Wars Terrifying Tales

    ★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Straight Outta Nowhere: Scooby-Doo! Meets Courage the Cowardly Dog

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Dune

  • The Power of the Dog

  • Belfast

  • The Loud House Movie

    ½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★½

  • Belle

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • The Boss Baby: Family Business

  • Luca

    ★★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

  • Raya and the Last Dragon

  • Moxie

    ★★★

  • Tom & Jerry

    ★★★½

  • CODA

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Death to 2020

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • A Recipe for Seduction

  • The Holiday Movies that made us

    ★★★½

  • 94th Annual Macy's Thanksgiving Day Parade

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Alien Xmas

    ★★★

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★½

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★½

  • Mank

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★½

  • Canvas

    ★★½

  • Once Upon a Snowman

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★

  • Happy Halloween, Scooby-Doo!

    ★★★

  • South Park: The Pandemic Special

    ★★★★