• Dune

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Army of the Dead

    ½

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Homunculus

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

  • Willy's Wonderland

    ★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★½

  • Alien Worlds

  • Puparia

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Earwig and the Witch

    ★★

  • Another Round

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★

  • Hamilton

  • #Alive

    ★★½

  • BNA

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • His House

    ★★★½

  • Keep Your Hands Off Eizouken!

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Hazbin Hotel

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Doom: Annihilation

  • The Irishman

    ★★★★½

  • In the Tall Grass

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Fantastic Fungi

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Full Force

    ★★★★★

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★★

  • The Banana Splits Movie

    ★★½

  • The Lion King

    ½

  • Anima

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Ride Your Wave

    ★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Promare

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • The Neighbors' Window

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Unplanned

    ½

  • The Curse of La Llorona

    ★½

  • Love, Death & Robots: Shape-Shifters

    ★★

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

    ★★

  • Love, Death & Robots: The Dump

    ★½

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

    ★★½

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

    ★★

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★½

  • Love, Death & Robots: Suits

    ★★

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls

    ★★★