karsten has logged 10 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Vivre Sa Vie

Vivre Sa Vie

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Belle de Jour

Belle de Jour

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Color of Pomegranates

The Color of Pomegranates

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Three Colors: White

Three Colors: White

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry