• Wishing Apple

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Makhaliss

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • Blue Velvet: The Lost Footage

  • Promare: Galo-hen

    ★★★★

  • Promare: Lio-hen

    ★★★★

  • White Echo

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Bacurau

    ★★★★½

  • Promare

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Spirit

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

  • Us

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★

  • Leaving Neverland

  • Greener Grass

    ★★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • Monos

    ★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Fyre

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Aggretsuko: We Wish You a Metal Christmas

  • RuPaul's Drag Race Holi-slay Spectacular

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Fighting in the Age of Loneliness

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★

  • The Perfection

    ★★

  • In Fabric

    ★★★

  • High Life

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★★

  • The Nightingale

    ★★★★½

  • Suspiria

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • Roma

    ★★★½

  • ‎Thus Spoke Kishibe Rohan 2: Mutsu-kabe Hill

    ★★★½

  • Cam

    ★★★½

  • Chained for Life

    ★★★★

  • Possum

    ★★★

  • S He

    ★★★★

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★

  • The Great Satan

    ★★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Knife+Heart

    ★★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★½

  • Gotti

    ★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Climax

    ★★★★½

  • Diamantino

    ★★★

  • Evil Genius

  • Deadpool 2

    ★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Happy Birthday, Marsha!

    ★★★

  • Wobble Palace

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★

  • The Wolf House

    ★★★★½

  • Unsane

    ★★★½

  • Luz

    ★★★½

  • Shakedown

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★½

  • The Cloverfield Paradox

    ★★½

  • Black Panther

    ★★★½

  • Never Goin' Back

    ★★★★½

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★½

  • Shirkers

    ★★★★★