Hungkat has logged 44 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Tropical Malady

Tropical Malady

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hold Me Back

Hold Me Back

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
Happy Hour

Happy Hour

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Shame

Shame

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Memories of Matsuko

Memories of Matsuko

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Late Spring

Late Spring

1949
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Down with Love

Down with Love

2003
×
★★★★
Edit this entry  
25
Sinkhole

Sinkhole

2021
×
★★½
Edit this entry  
24
The Last Picture Show

The Last Picture Show

1971
×
★★★
Edit this entry  
24
Wheel of Fortune and Fantasy

Wheel of Fortune and Fantasy

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Cure

Cure

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Tony Takitani

Tony Takitani

2004
×
★★★
Edit this entry  
21
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Sonatine

Sonatine

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Kids Return

Kids Return

1996
×
★★★½
Edit this entry  
19
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Old

Old

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Black Coal, Thin Ice

Black Coal, Thin Ice

2014
×
★★★
Edit this entry  
17
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Limbo

Limbo

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Kate

Kate

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Forest of Love: Deep Cut

The Forest of Love: Deep Cut

2020
×
★★★
Edit this entry  
09
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
★★
Edit this entry  
09
Red Post on Escher Street

Red Post on Escher Street

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Final Destination

The Final Destination

2009
×
Edit this entry  
09
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★½
Edit this entry  
08
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★½
Edit this entry  
08
Final Destination

Final Destination

2000
×
★½
Edit this entry  
07
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Bride for Rip Van Winkle

A Bride for Rip Van Winkle

2016
×
★★★½
Edit this entry  
07
Maborosi

Maborosi

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Lights of Kyoto

Lights of Kyoto

2017
×
★★
Edit this entry  
05
Secrets & Lies

Secrets & Lies

1996
×
★★★★
Edit this entry  
05
Nobody Knows

Nobody Knows

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Deliver Us from Evil

Deliver Us from Evil

2020
×
★½
Edit this entry  
04
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry