Sort by

Katie ❄️ has logged 28 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Concrete Cowboy

Concrete Cowboy

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
John Tucker Must Die

John Tucker Must Die

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Indiscreet

Indiscreet

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
This Is Spinal Tap

This Is Spinal Tap

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Double Dare

Double Dare

2004
×
Read the review Edit this entry  
22
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
First Cow

First Cow

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
I Married a Witch

I Married a Witch

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
I Carry You With Me

I Carry You With Me

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Quo vadis, Aida?

Quo vadis, Aida?

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Afternoon Delight

Afternoon Delight

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Disciple

The Disciple

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Residue

Residue

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Nine Days

Nine Days

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Night of the Kings

Night of the Kings

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Lapsis

Lapsis

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Preparations to Be Together for an Unknown Period of Time

Preparations to Be Together for an Unknown Period of Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Moxie

Moxie

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Land

Land

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Collective

Collective

2019
×
Read the review Edit this entry  
01
The Mole Agent

The Mole Agent

2020
×
Edit this entry  
01
The Killing of Two Lovers

The Killing of Two Lovers

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry