• has logged 243 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Rust

Rust

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Private Desert

Private Desert

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Young Girls of Rochefort

The Young Girls of Rochefort

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
What If

What If

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Humans

The Humans

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Marighella

Marighella

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Shakespeare in Love

Shakespeare in Love

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Lamb

Lamb

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Injustice

Injustice

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Kate

Kate

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Cinderella

Cinderella

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Vacation Friends

Vacation Friends

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Annette

Annette

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry