Krupa has logged 140 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
Read the review Edit this entry  
31
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
Read the review Edit this entry  
31
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Clueless

Clueless

1995
×
Read the review Edit this entry  
27
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Fred Claus

Fred Claus

2007
×
Read the review Edit this entry  
25
Wedding Crashers

Wedding Crashers

2005
×
Read the review Edit this entry  
25
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
Read the review Edit this entry  
21
The Silence

The Silence

1963
×
Read the review Edit this entry  
20
The Prom

The Prom

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Winter Light

Winter Light

1963
×
Read the review Edit this entry  
20
Through a Glass Darkly

Through a Glass Darkly

1961
×
Read the review Edit this entry  
19
Her

Her

2013
×
Read the review Edit this entry  
19
Kapoor & Sons

Kapoor & Sons

2016
×
Read the review Edit this entry  
12
Cobain: Montage of Heck

Cobain: Montage of Heck

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Melancholia

Melancholia

2011
×
Read the review Edit this entry  
15
Easy A

Easy A

2010
×
Read the review Edit this entry  
12
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
Read the review Edit this entry  
09
My Best Friend's Wedding

My Best Friend's Wedding

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
31
365 Days

365 Days

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
Read the review Edit this entry  
28
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
Read the review Edit this entry  
26
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★
Edit this entry  
25
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
Edit this entry  
25
Black Panther

Black Panther

2018
×
Edit this entry  
25
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
Edit this entry  
25
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
Edit this entry  
25
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
Read the review Edit this entry  
25
Pleasantville

Pleasantville

1998
×
Read the review Edit this entry  
24
The Descent

The Descent

2005
×
Read the review Edit this entry  
21
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Flower

Flower

2017
×
Read the review Edit this entry  
14
Stranger Than Fiction

Stranger Than Fiction

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Theory of Everything

The Theory of Everything

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
An Education

An Education

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
For All Mankind

For All Mankind

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Song of the Sea

Song of the Sea

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry