• Freaky

    ★★★

  • Unhinged

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Us

    ★★★½

  • Happy Death Day 2U

  • Halloween

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Truth or Dare

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Happy Death Day

    ★★★★

  • Gerald's Game

    ★★★★★

  • Revenge

    ★★★★★

  • mother!

    ★★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★★

  • It Comes at Night

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • The Void

    ★★★★

  • The Founder

    ★★★★

  • The Autopsy of Jane Doe

    ★★★★★

  • A Dark Song

    ★★★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★

  • The Guest

    ★★★★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★★

  • Oculus

    ★★★★★

  • The Purge

    ★★★★½

  • Django Unchained

    ★★★★★

  • Silver Linings Playbook

    ★★★★½

  • V/H/S

    ★★★★★

  • Moonrise Kingdom

    ★★★½

  • Sinister

    ★★★★★

  • Moneyball

    ★★★★

  • Scream 4

    ★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★★

  • Shutter Island

    ★★★★

  • Avatar

    ★★★★

  • The Loved Ones

    ★★★★★

  • Jennifer's Body

    ★★★★½

  • The Bad Lieutenant: Port of Call - New Orleans

    ★★★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★

  • Drag Me to Hell

    ★★★★★

  • Gran Torino

    ★★★★★

  • Tropic Thunder

    ★★★★

  • Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

    ★★★½

  • Taken

    ★★★★★

  • Changeling

    ★★★★½

  • Funny Games

    ★★★★½

  • Superbad

    ★★★★½

  • Death Proof

    ★★★★

  • Spider-Man 3

    ★★★★

  • Grindhouse

    ★★★★

  • Black Snake Moan

    ★★★★½

  • Apocalypto

    ★★★★★

  • The Departed

    ★★★★★

  • Rescue Dawn

    ★★★★★

  • Inland Empire

  • Final Destination 3

  • Bug

    ★★★★★

  • Munich

    ★★★★

  • Match Point

    ★★★★★

  • A History of Violence

    ★★★★★

  • The Exorcism of Emily Rose

    ★★★★

  • Grizzly Man

    ★★★★