Kristen has logged 48 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Other Woman

The Other Woman

2014
×
★★★½
Edit this entry  
30
Funny People

Funny People

2009
×
★★★½
Edit this entry  
30
This Is 40

This Is 40

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Grace Jones: A One Man Show

Grace Jones: A One Man Show

1982
×
Edit this entry  
27
Conan the Barbarian

Conan the Barbarian

1982
×
Edit this entry  
27
A View to a Kill

A View to a Kill

1985
×
★★½
Edit this entry  
26
Vamp

Vamp

1986
×
★½
Edit this entry  
25
Claire's Camera

Claire's Camera

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cruising

Cruising

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Gemini

Gemini

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Chronicle of Anna Magdalena Bach

Chronicle of Anna Magdalena Bach

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
All I Wish

All I Wish

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Blockers

Blockers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Unsane

Unsane

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Godard's Passion

Godard's Passion

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Kidnap

Kidnap

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Chelsea Girls

Chelsea Girls

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
An Elephant Sitting Still

An Elephant Sitting Still

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Milla

Milla

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Roxanne, Roxanne

Roxanne, Roxanne

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
No Light and No Land Anywhere

No Light and No Land Anywhere

2016
×
Read the review Edit this entry  
12
Just Another Girl on the I.R.T.

Just Another Girl on the I.R.T.

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ava

Ava

2017
×
★★½
Edit this entry  
11
Beauty and the Dogs

Beauty and the Dogs

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Cold Water

Cold Water

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Enamorada

Enamorada

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Sailor Moon R: The Movie

Sailor Moon R: The Movie

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
My Sex Life... or How I Got Into an Argument

My Sex Life... or How I Got Into an Argument

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Barbara

Barbara

2017
×
★★½
Edit this entry  
06
Klute

Klute

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Keep the Change

Keep the Change

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hale County This Morning, This Evening

Hale County This Morning, This Evening

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Task

The Task

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Westwood: Punk, Icon, Activist

Westwood: Punk, Icon, Activist

2018
×
★★½
Edit this entry  
03
Primas

Primas

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
António e Catarina

António e Catarina

2017
×
Edit this entry  
02
Mon amour, mon ami

Mon amour, mon ami

2017
×
Edit this entry  
02
Pumpkin Movie

Pumpkin Movie

2017
×
Edit this entry  
02
Grace Jones: Bloodlight and Bami

Grace Jones: Bloodlight and Bami

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Adriana's Pact

Adriana's Pact

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Mouth

The Mouth

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
Shakedown

Shakedown

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
Black Mother

Black Mother

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry