Krautsalat has logged 79 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Virtual Encounters 2

Virtual Encounters 2

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Beach Babes 2: Cave Girl Island

Beach Babes 2: Cave Girl Island

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Invisible: The Chronicles of Benjamin Knight

Invisible: The Chronicles of Benjamin Knight

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Magic in the Mirror: Fowl Play

Magic in the Mirror: Fowl Play

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Remote

Remote

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Crimson Kimono

The Crimson Kimono

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Wind

The Wind

1928
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Outer Space

Outer Space

1999
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Hearts and Armour

Hearts and Armour

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sex Can Be Difficult

Sex Can Be Difficult

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Wind Blows Free

The Wind Blows Free

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Last Cannibal World

Last Cannibal World

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bandits in Rome

Bandits in Rome

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Flashback

Flashback

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Per salvarti ho peccato

Per salvarti ho peccato

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Train Again

Train Again

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
Women's Prison

Women's Prison

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Exquisite Corpus

The Exquisite Corpus

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Bonnie and Clyde Italian Style

Bonnie and Clyde Italian Style

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hercules and the Captive Women

Hercules and the Captive Women

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sky over Holland

Sky over Holland

1967
×
★★★½
Edit this entry  
27
They Have Changed Their Face

They Have Changed Their Face

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Witchery

Witchery

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Killer Likes Candy

The Killer Likes Candy

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Goodbye Uncle Tom

Goodbye Uncle Tom

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Seven Guns for the MacGregors

Seven Guns for the MacGregors

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Instructions for a Light and Sound Machine

Instructions for a Light and Sound Machine

2005
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Cat o' Nine Tails

The Cat o' Nine Tails

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dream Work

Dream Work

2001
×
★★★½
Edit this entry  
25
Seven Hills of Rome

Seven Hills of Rome

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Slither

Slither

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mad City

Mad City

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Naked Spur

The Naked Spur

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hysteric

Hysteric

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Blue of Heaven

The Blue of Heaven

1932
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Paß auf! Ein Berliner Verkehrsfilm

Paß auf! Ein Berliner Verkehrsfilm

1925
×
★★★
Edit this entry  
22
Grand Isle

Grand Isle

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Gasman

Gasman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Emperor of California

The Emperor of California

1936
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Angel in September

Angel in September

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Amazon Garden: Uniform Lesbians

Amazon Garden: Uniform Lesbians

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Purge

The Purge

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Strayer's Chronicle

Strayer's Chronicle

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Der Teufelsreporter

Der Teufelsreporter

1929
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Das Haupttelegraphenamt Berlin

Das Haupttelegraphenamt Berlin

1926
×
★★★
Edit this entry  
14
Random Lives

Random Lives

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Gap in the Skin

A Gap in the Skin

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry