Kourtney has logged 44 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
This Is Spinal Tap

This Is Spinal Tap

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Best in Show

Best in Show

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
American Pie

American Pie

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Tenet

Tenet

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Two Distant Strangers

Two Distant Strangers

2020
×
Read the review Edit this entry  
11
Koyaanisqatsi

Koyaanisqatsi

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
50/50

50/50

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Day After Tomorrow

The Day After Tomorrow

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Long Shot

Long Shot

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Long Shot

Long Shot

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Diary of a Teenage Girl

The Diary of a Teenage Girl

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Good Time

Good Time

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Prom

The Prom

2020
×
Read the review Edit this entry  
11
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Alex's Dream

Alex's Dream

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry