• The United States vs. Billie Holiday

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • News of the World

    ★★★

  • Let Them All Talk

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★★★★

  • Mank

    ★★½

  • Soul

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • I May Destroy You

    ★★★★

  • Mrs. America

    ★★★½

  • Unorthodox

    ★★★½

  • Little Fires Everywhere

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • The Father

    ★★★

  • The Rhythm Section

    ★½

  • Minari

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • Bombshell

    ★★½

  • Little Women

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Watchmen

    ★★★★½

  • Eternal Beauty

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Unbelievable

    ★★★★

  • Downton Abbey

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★

  • Sound of Metal

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • The Laundromat

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Judy

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Ma

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Frankie

  • The Lighthouse

    ★★½

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Us

    ★★★

  • Pain and Glory

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★

  • Piranhas

    ★★★

  • Luce

    ★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★

  • Vice

    ★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★½

  • Mary Queen of Scots

    ★★½

  • Bird Box

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★½

  • Green Book

    ★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★½

  • Ben Is Back

    ★★½

  • Widows

    ★★½

  • Farming

    ★★

  • Gloria Bell

    ★★

  • Beautiful Boy

    ★½

  • The Hate U Give

    ★★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★