• Luca

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

  • New York New York

    ★★★★

  • Coronavirus

  • Stare

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Frozen II

  • Gemini Man

  • Joker

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Hell Girl

  • Captain Marvel

  • President Evil

  • La Mesa

    ★★★★★

  • The Emoji Movie

    ★★★★★

  • LEGO DC Super Hero Girls: Brain Drain

  • Between Two Houses

  • Zootopia

  • The Grand Budapest Hotel

  • Moonrise Kingdom

  • The Lion of Judah

    ★★★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★

  • Batman & Robin

    ★★★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★★

  • Hansel and Gretel

    ★★

  • Halloween

    ★★★★½

  • Taxi Driver

    ★★★★★

  • Coffy

    ★★★★★

  • The Cat o' Nine Tails

    ★★★

  • The Graduate

    ★★½

  • High and Low

    ★★★★★

  • The Apartment

    ★★★½

  • Breathless

    ★★★★★

  • La Dolce Vita

    ★★★★

  • Attack of the 50 Foot Woman

  • Rififi

    ★★★★★

  • Ikiru

    ★★★★★

  • Gone with the Wind

    ★★★

  • It Happened One Night

    ★★★★★

  • The Kid

    ★★★★

  • The Cabinet of Dr. Caligari

    ★★★★★