• Pitch Perfect 2

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • Spy

  • Avengers: Age of Ultron

  • Far from the Madding Crowd

  • Slow West

  • Furious 7

  • Trainwreck

  • Focus

  • Cinderella

  • The Jinx: The Life and Deaths of Robert Durst

  • Jupiter Ascending

  • The Wolfpack

  • Me and Earl and the Dying Girl

  • The Diary of a Teenage Girl

  • Dope

  • Mistress America

  • Ex Machina

  • Kingsman: The Secret Service

  • Love & Mercy

  • While We're Young

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★★

  • Force Majeure

    ★★★★

  • It Follows

  • The Voices

  • Inception

    ★★★½

  • The Dark Knight

    ★★★★

  • The Incredible Hulk

    ★★★

  • Iron Man

    ★★★★

  • Let the Right One In

    ★★★★★

  • Fight Club

    ★★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★★★

  • Indiana Jones and the Last Crusade

    ★★★★

  • Mystic Pizza

    ★★★½

  • Indiana Jones and the Temple of Doom

    ★★½

  • Christine

    ★★★½