Kloevig has logged 57 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
Malignant

Malignant

2021
×
★★
Edit this entry  
27
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★★
Edit this entry  
23
Titane

Titane

2021
×
★½
Edit this entry  
18
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★½
Edit this entry  
17
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★
Edit this entry  
16
Hellraiser III: Hell on Earth

Hellraiser III: Hell on Earth

1992
×
★½
Edit this entry  
06
Old

Old

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★½
Edit this entry  
01
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
Edit this entry  
17
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★★
Edit this entry  
12
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★
Edit this entry  
11
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
Luca

Luca

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Smokin' Aces

Smokin' Aces

2006
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Deep House

The Deep House

2021
×
★½
Edit this entry  
04
The Courier

The Courier

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Nobody

Nobody

2021
×
★★
Edit this entry  
25
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★½
Edit this entry  
24
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Swarm

The Swarm

2020
×
★★★
Edit this entry  
13
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Last Journey of Paul W.R

The Last Journey of Paul W.R

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
Maniac

Maniac

2012
×
★★
Edit this entry  
20
The Host

The Host

2006
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Edit this entry  
16
Copycat

Copycat

1995
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Day of the Lord

The Day of the Lord

2020
×
Edit this entry  
12
Blade

Blade

1998
×
★★★½
Edit this entry  
07
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★
Edit this entry  
02
Kill Me Three Times

Kill Me Three Times

2014
×
Edit this entry  
01
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★
Edit this entry  
19
The Taking of Deborah Logan

The Taking of Deborah Logan

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★
Edit this entry  
12
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Edit this entry  
21
Nightmare Cinema

Nightmare Cinema

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
Freaks

Freaks

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★
Edit this entry