• The Chamber

    ★★★★½

  • Sharknado

    ★★½

  • The World's End

    ★★★½

  • Only God Forgives

    ★★★½

  • The Conjuring

    ★★★★½

  • Tower Block

    ★★★★

  • The Possession

    ★★★

  • After

    ★★★½

  • The Campaign

    ★★½

  • The Expendables 2

    ★★★½

  • Hope Springs

    ★★★

  • Chained

    ★★★

  • The Dark Knight Rises

    ★★★★½

  • Ted

    ★★★★

  • Storage 24

    ★★★★

  • Magic Mike

    ★★★★½

  • The Amazing Spider-Man

    ★★★½

  • American Mary

    ★★★★½

  • Snow White and the Huntsman

    ★½

  • Prometheus

    ★★★½

  • Moonrise Kingdom

    ★★★½

  • The Dictator

    ★★★

  • Mirror Mirror

    ★★★★

  • Booked Out

    ★½

  • Project X

    ★★½

  • The Woman in Black

    ★★½

  • Chronicle

    ★★★

  • Underworld: Awakening

  • Hostel: Part III

    ★★

  • Sand Sharks

    ★★★★

  • Young Adult

    ★★★★½

  • The Girl with the Dragon Tattoo

    ★★★★½

  • The Cabin in the Woods

    ★★★★★

  • Arena

  • Carnage

    ★★

  • I Don't Know How She Does It

    ★½

  • Rampart

    ★★★

  • Killer Joe

    ★★★

  • The Raid

    ★★★★★

  • This Must Be the Place

    ★★★★½

  • The Innkeepers

    ★★★★★

  • The Change-Up

    ★★

  • Headhunters

    ★★★★★

  • Crazy, Stupid, Love.

    ★★★½

  • Requiem for a Killer

    ★★

  • The Prey

    ★★★½

  • Detention

    ★★★★

  • The Divide

    ★★★

  • One Day

    ★★★½

  • Corman's World

    ★★★½

  • Martha Marcy May Marlene

    ★★★

  • Monster Brawl

    ½

  • Saw 3D

    ★★★★

  • Mother's Day

    ★★★

  • A Horrible Way to Die

  • The Samurai of Ayothaya

    ★½

  • Saw VI

    ★★★★

  • Gentlemen Broncos

    ★★★★

  • The Ugly Truth

    ★★★

  • The Proposal

    ★★½

  • Infestation

    ★★★★

  • Hammer of the Gods

  • Saw V

    ★★★½

  • Make It Happen

    ★½

  • The Last Word

    ★★

  • Forgetting Sarah Marshall

    ★★★★½

  • Zombie Strippers!

    ★½

  • P2

    ★★★★

  • Saw IV

    ★★½

  • End of the Line

    ★★★

  • Weirdsville

    ★★★

  • Ghost Rider

    ★★★½