Klaus_Hasten has logged 51 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Cold War

Cold War

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
Vice

Vice

2018
×
★★½
Edit this entry  
30
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Polar

Polar

2019
×
★★
Edit this entry  
29
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
★★½
Edit this entry  
28
The Only Living Boy in New York

The Only Living Boy in New York

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
Vermelha

Vermelha

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
The Blue Flower of Novalis

The Blue Flower of Novalis

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Desvio

Desvio

2019
×
★★½
Edit this entry  
23
Tremor Iê

Tremor Iê

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
Self/less

Self/less

2015
×
★★★½
Edit this entry  
21
Your Bones and Your Eyes

Your Bones and Your Eyes

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
The Incredible Burt Wonderstone

The Incredible Burt Wonderstone

2013
×
★★½
Edit this entry  
21
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★
Edit this entry  
21
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
Green Book

Green Book

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
19
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★
Edit this entry  
19
Time Share

Time Share

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Happytime Murders

The Happytime Murders

2018
×
★★
Edit this entry  
18
The Firm

The Firm

1993
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Split

Split

2016
×
★★★★
Edit this entry  
18
They'll Love Me When I'm Dead

They'll Love Me When I'm Dead

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Other Side of the Wind

The Other Side of the Wind

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Wife

The Wife

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Glass

Glass

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
Toc Toc

Toc Toc

2017
×
★★★½
Edit this entry  
16
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
Dragon Ball Super: Broly

Dragon Ball Super: Broly

2018
×
★★½
Edit this entry  
14
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
The Bar

The Bar

2017
×
★★★½
Edit this entry  
11
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
Lino

Lino

2017
×
★★½
Edit this entry  
06
Perfect Strangers

Perfect Strangers

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
Nothing to Hide

Nothing to Hide

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
Touch of Evil

Touch of Evil

1958
×
★★★★
Edit this entry  
03
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
A Twelve-Year Night

A Twelve-Year Night

2018
×
★★★★
Edit this entry