Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
They

They

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Backrooms

The Backrooms

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Superman

Superman

1941
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Super

Super

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Species III

Species III

2004
×
Read the review Edit this entry  
08
The 355

The 355

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Defiant Ones

The Defiant Ones

1958
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Whiteout

Whiteout

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
I Kill Giants

I Kill Giants

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Nazi Overlord

Nazi Overlord

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Transmorphers

Transmorphers

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
31
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Come Swim

Come Swim

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Blood Vessel

Blood Vessel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

1930
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Splinter

Splinter

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
From Our Family to Yours

From Our Family to Yours

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Cost of Concordia

The Cost of Concordia

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Children's Theater Critic with Alfred Molina

Children's Theater Critic with Alfred Molina

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Trauma Center

Trauma Center

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Shelter in Place

Shelter in Place

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bound

Bound

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Atlantic Rim

Atlantic Rim

2013
×
Read the review Edit this entry  
19
Ghost Stories

Ghost Stories

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The “Dew” Project

The “Dew” Project

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: Clone Wars

Star Wars: Clone Wars

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
House of Fears

House of Fears

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Gamechangers: Dreams of BlizzCon

Gamechangers: Dreams of BlizzCon

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Don't Hang Up

Don't Hang Up

2016
×
Read the review Edit this entry  
12
Don't Listen

Don't Listen

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Haunting of Whaley House

The Haunting of Whaley House

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
08
100 Ghost Street: The Return of Richard Speck

100 Ghost Street: The Return of Richard Speck

2012
×
Read the review Edit this entry  
02
LEGO Star Wars Terrifying Tales

LEGO Star Wars Terrifying Tales

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Beach Chair

Beach Chair

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Star Wars: Droids - The Great Heep

Star Wars: Droids - The Great Heep

1986
×
Read the review Edit this entry  
26
Tatooine Rhapsody

Tatooine Rhapsody

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry