Brundle Fly has logged 19 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Guinea Pig 6: Mermaid in the Manhole

Guinea Pig 6: Mermaid in the Manhole

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
A Virgin Among the Living Dead

A Virgin Among the Living Dead

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Bedroom

The Bedroom

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dune

Dune

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
School Spirit

School Spirit

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Perverse Countess

The Perverse Countess

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Elvira, Mistress of the Dark

Elvira, Mistress of the Dark

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Guava Island

Guava Island

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Oily Maniac

The Oily Maniac

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Bloody Moon

Bloody Moon

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Jason X

Jason X

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Man's Best Friend

Man's Best Friend

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry