• Dune

    ★★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Mom Is Pregnant

    ★½

  • For Rent

    ★★★½

  • One Second

    ★½

  • Save Ralph

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Sir Alex Ferguson: Never Give In

    ½

  • Bodyguard

    ★★

  • Bliss

  • Philosophia

  • The Tambour of Retribution

    ★★★★

  • A Stand Worthy of Men

    ★★★½

  • The White Tiger

    ★★★½

  • Rose Island

    ★★★½

  • The End of the Storm

  • Two Distant Strangers

    ★★★

  • Mank

    ★★★

  • Paranormal

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Floating Plan

    ½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★★★

  • All or Nothing: Tottenham Hotspur

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • The Stunt Double

    ★★★

  • A Chocolate Tale

    ★★★

  • The Book of Sun

    ★★½

  • Hamilton

    ★★★★½

  • The 8th Day of the Week

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • Made in Senegal

  • Find Me

    ★★★½

  • Apples

    ★★★★

  • The Roads Not Taken

  • 365 Days

    ½

  • The Present

  • The Father

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Frozen II

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Abominable

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Corpus Christi

    ★★★★½

  • The Two Popes

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Judy

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Tell Me Who I Am

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Scarecrow

    ★½

  • Mohamed Hussein

  • Dr. Jack & Mr. Nicholson

  • Weathering with You

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

  • It Must Be Heaven

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • La Belle Époque

    ★★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★★½