Sort by

Chris Aguilar has logged 47 entries for films during December 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Stardust Memories

Stardust Memories

1980
×
Edit this entry  
31
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Constantine

Constantine

2005
×
★★★½
Edit this entry  
30
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
Edit this entry  
29
He Got Game

He Got Game

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Love Liza

Love Liza

2002
×
Edit this entry  
28
Withnail & I

Withnail & I

1987
×
Edit this entry  
27
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
All the Right Moves

All the Right Moves

1983
×
Edit this entry  
26
Dick Tracy

Dick Tracy

1990
×
Edit this entry  
25
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Austin Powers in Goldmember

Austin Powers in Goldmember

2002
×
Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
Edit this entry  
24
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
Edit this entry  
23
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
Edit this entry  
23
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
Edit this entry  
23
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
Edit this entry  
18
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Edit this entry  
18
Becky

Becky

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
Braven

Braven

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★½
Edit this entry  
17
Resident Evil: Apocalypse

Resident Evil: Apocalypse

2004
×
★★
Edit this entry  
16
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
★★★
Edit this entry  
16
The Silent Partner

The Silent Partner

1978
×
Edit this entry  
14
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
Edit this entry  
11
The Prom

The Prom

2020
×
★★
Edit this entry  
09
Munich

Munich

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
09
First Cow

First Cow

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★
Edit this entry  
08
Boys State

Boys State

2020
×
★★★½
Edit this entry  
07
Coco

Coco

2017
×
★★★½
Edit this entry  
07
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★½
Edit this entry  
04
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★
Edit this entry  
03
Bell, Book and Candle

Bell, Book and Candle

1958
×
Edit this entry  
02
Let Him Go

Let Him Go

2020
×
★★★½
Edit this entry  
02
Nimic

Nimic

2019
×
Edit this entry  
01
House of Games

House of Games

1987
×
Edit this entry  
01
Sorry We Missed You

Sorry We Missed You

2019
×
Edit this entry