• Don't Worry, Darling

  • The Man From Toronto

  • Elvis

  • 65

  • The Northman

  • X

  • The Batman

  • The Devil's Light

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Uncharted

  • Fresh

  • Scream

    ★★★★

  • The 355

    ★★

  • American Underdog

    ★★

  • The King's Man

    ★★★½

  • South Park: Post COVID: The Return of COVID

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • South Park: Post COVID

  • House of Gucci

    ★★½

  • 8-Bit Christmas

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★

  • Clifford the Big Red Dog

    ★★★★

  • Red Notice

  • Encanto

    ★★½

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Night Teeth

    ★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Antlers

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • V/H/S/94

    ★★

  • The Black Phone

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★★★

  • Editing

  • Wolf

    ★★½

  • Silent Night

    ★★

  • Cry Macho

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • Wildhood

    ★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★

  • Kate

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • Copshop

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Sundown

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Procession

  • Dune

    ★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Encounter

    ★★

  • C'mon C'mon

  • King Richard

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • Malignant

  • The Card Counter

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Vacation Friends

    ★★½

  • He's All That

  • The Voyeurs

    ★★

  • Boiling Point

    ★★★½

  • Candyman