"clem" has logged 59 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Cuties

Cuties

2020
×
★★★½
Edit this entry  
30
Final Set

Final Set

2021
×
★½
Edit this entry  
30
Margaux Hartmann

Margaux Hartmann

2020
×
★★★★
Edit this entry  
30
Pool

Pool

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Ibrahim

Ibrahim

2020
×
★★★★
Edit this entry  
30
Machini

Machini

2019
×
Edit this entry  
29
Bye Bye Morons

Bye Bye Morons

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
Gold for Dogs

Gold for Dogs

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
Come Undone

Come Undone

2000
×
Read the review Edit this entry  
29
Slalom

Slalom

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
The Great Malaise

The Great Malaise

2020
×
Edit this entry  
28
X.Y.U.

X.Y.U.

2019
×
Edit this entry  
28
Mica

Mica

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
Small Country: An African Childhood

Small Country: An African Childhood

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
My Best Part

My Best Part

2020
×
★★
Edit this entry  
27
The Rental

The Rental

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Ema

Ema

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hotel by the River

Hotel by the River

2018
×
Edit this entry  
22
Untitled

Untitled

2020
×
Edit this entry  
21
Princess Protection Program

Princess Protection Program

2009
×
Read the review Edit this entry  
21
Beginners

Beginners

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Life in A Day

Life in A Day

2020
×
Read the review Edit this entry  
14
Anne of Green Gables: Fire & Dew

Anne of Green Gables: Fire & Dew

2017
×
Edit this entry  
14
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
Edit this entry  
13
Work It

Work It

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★½
Edit this entry  
11
Hollywood

Hollywood

2020
×
★★½
Edit this entry  
11
Wake Up

Wake Up

2020
×
Edit this entry  
10
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Joker

Joker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Greenland

Greenland

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
08
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★
Edit this entry  
08
Les Misérables

Les Misérables

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Monte Carlo

Monte Carlo

2011
×
Read the review Edit this entry  
07
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
Read the review Edit this entry  
07
The Stunt Double

The Stunt Double

2020
×
★★★★
Edit this entry  
07
Pigeons in the Square

Pigeons in the Square

1982
×
Edit this entry  
07
The Vampire

The Vampire

1945
×
Edit this entry  
07
Voyage to the Sky

Voyage to the Sky

1937
×
Edit this entry  
07
The Love Life of an Octopus

The Love Life of an Octopus

1967
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The Octopus

The Octopus

1928
×
Edit this entry  
07
The Seahorse

The Seahorse

1934
×
Edit this entry  
07
Audrie & Daisy

Audrie & Daisy

2016
×
★★★
Edit this entry