Killian has logged 36 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Edit this entry  
28
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★½
Edit this entry  
23
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Rush Hour 2

Rush Hour 2

2001
×
★★★
Edit this entry  
19
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★
Edit this entry  
18
Argo

Argo

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hook

Hook

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Forbidden Kingdom

The Forbidden Kingdom

2008
×
★½
Edit this entry  
15
Husbands and Wives

Husbands and Wives

1992
×
★★★★
Edit this entry  
15
Annette

Annette

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Interiors

Interiors

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Match Point

Match Point

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Broadway Danny Rose

Broadway Danny Rose

1984
×
★★★½
Edit this entry  
11
9/11: Inside the President's War Room

9/11: Inside the President's War Room

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
Worth

Worth

2020
×
★★★½
Edit this entry  
10
They Live

They Live

1988
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
Here Today

Here Today

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Commando

Commando

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Censor

Censor

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Night House

The Night House

2020
×
★★★½
Edit this entry