Killem_Dafoe has logged 299 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Belfast

Belfast

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Michael Clayton

Michael Clayton

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Boyz n the Hood

Boyz n the Hood

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Eternals

Eternals

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
The Souvenir Part II

The Souvenir Part II

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
About Time

About Time

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Crumb

Crumb

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mass

Mass

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dave Chappelle: The Closer

Dave Chappelle: The Closer

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Senna

Senna

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Killing of Two Lovers

The Killing of Two Lovers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dirty Work

Dirty Work

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Straight Story

The Straight Story

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Once Upon a Time in Queens

Once Upon a Time in Queens

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Side Effects

Side Effects

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Blue Ruin

Blue Ruin

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
All Is Lost

All Is Lost

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Clueless

Clueless

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Small Engine Repair

Small Engine Repair

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
To Die For

To Die For

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Big Night

Big Night

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Metropolitan

Metropolitan

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry