• Licorice Pizza

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Eternals

    ★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ½

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • Once Upon a Time in Queens

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★

  • Small Engine Repair

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★★½

  • The Chair

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Bergman Island

    ★★★★

  • The Souvenir Part II

    ★★★★

  • Stillwater

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★★★

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Werewolves Within

    ★★★½

  • The Beta Test

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • F9

  • Cruella

    ★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★

  • Nobody

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

  • Moxie

    ★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★

  • Cherry

    ★★

  • Boss Level

    ★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★½

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • Fake Famous

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • All Light, Everywhere

    ★★★★

  • Together Together

    ★★★

  • Mass

    ★★★★

  • CODA

    ★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • The Little Things

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★

  • Tiger

    ★★★½

  • Pretend It's a City

    ★★★★★

  • The Last Blockbuster

  • Let Them All Talk

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Heaven's Gate: The Cult of Cults

    ★★

  • Nate: A One Man Show

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Threshold

    ★★½