Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Prospect

Prospect

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
He's All That

He's All That

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Saw

Saw

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Ring

The Ring

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★
Edit this entry  
02
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Defending Jacob

Defending Jacob

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Twilight

Twilight

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Stop and Go

Stop and Go

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Purge

The Purge

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Nate Bargatze: The Tennessee Kid

Nate Bargatze: The Tennessee Kid

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sylvie's Love

Sylvie's Love

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
★½
Edit this entry  
08
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry